Cкільки часу українські ТРЦ працювали на генераторах у січні 2026 року

27.02.2026
98

Фото: greenpost.ua

У січні 2026 року торговельні центри в Україні в середньому працювали від електрогенераторних установок протягом 119 годин, що становить 35% робочого часу ТЦ. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Українською Радою Торгових Центрів серед торговельних центрів країни


Діапазон даного показника, в залежності від об’єкта, виявився максимально широким. Так, деякі ТЦ від генераторів не працювали жодної години (наприклад, ті, що розташовані в західних регіонах та використовують імпортну електроенергію або ті, що не мають генераторів). З іншого боку, на деяких об’єктах генератори майже не вимикались – в тих локаціях, де енергетична ситуація виявилась надзвичайно складною.

Середньозважений тариф 1 кіловат-години електроенергії, виробленої генераторами, для орендарів склав 21,32 грн, включаючи ПДВ. Цей показник також варіюється. Слід зазначити, що собівартість електроенергії залежить від типу генераторів, якості палива, часу роботи тощо.

Нагадаємо, що середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на ринку добу наперед (РДН) в січні 2026 року сягнула 10,06 грн за кіловат-годину, включаючи ПДВ.

Читайте новини і аналітику про ритейл та e-commerce в Україні на нашій сторінці в Facebook, на нашому каналі в Telegram, а також підписуйтеся на щотижневу email розсилку.